Katarzyna Piter image

Katarzyna Piter

ur. 16 lutego 1991
 
Sport
 
Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym
Katarzyna Piter

Katarzyna Piter

Katarzyna Piter

wywaid z p.Grażyną Smolibocką
wywiad z p.Małgorzatą Słomą
Zdjęć: 3
Nagrań: 2

https://www.facebook.com/KatarzynaPiter

Pochodzenie

Katarzyna Piter urodziła się 16 lutego 1991 w Poznaniu. Mieszka do dziś w przepięknej podpoznańskiej wsi Ceradzu Kościelnym. Jest średniego wzrostu i mierzy 173cm wzrostu przy wadze około 56kg.

Dzieciństwo

Według ojca Kasi w dzieciństwie jej zabawy zawsze były składne, logiczne. Było i trochę lalek, i trochę małych autek. Doskonale rozumiała się z bratem i tak jest zresztą do dziś. Są bardzo zgodnym rodzeństwem, a ich współpracę widać na korcie do dziś. Kuba pozostaje jej trenerem, ale jednocześnie szefem logistyki - człowiekiem dbającym o to, by na turnieju wszystko grało.

Sama Kasia w wywiadach mówi, że od najmłodszych lat grała dla zabawy z młodszym bratem. Piękno białego sportu pokazał jej ojciec. To on ją do niego wprowadził i nauczył wszystkiego co dzisiaj potrafi. Ojciec Kasi był wyczynowym sportowcem, uprawiał skok w dal. Po tym jak zakończył sportową karierę bardzo zainteresował się tenisem, poznając go na własną rękę.

Mama Renata była kochającą dzieci nauczycielką, pracowała w szkole w Ceradzu Kościelnym.

Brat Kuba także był profesjonalnym tenisistą, a po zakończeniu kariery jest trenerem Kasi. Kuba podróżuje z Kasią na każdy turniej i jest jej szkoleniowcem na pełen etat.

W dzieciństwie Kasia zawsze była niezwykle aktywną osobą. W najmłodszych latach gdy uczęszczała do szkoły podstawowej, nauczyciele uczący Kasię mają związane z nią pozytywne wspomnienia i pamiętają ją jako sympatyczną, pilną i atrakcyjną uczennicę.

Okres szkolny

Kasia uczęszczała do następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym, Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym, Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu.

Codzienność

Kasia słucha bardzo różnej muzyki: hip-hopu i innych lekkich utworów.

Przyjaciółką Kasi jest jej deblowa partnerka Kristina Mladenovic. Reprezentuje Francję, ale jej ojciec był reprezentacyjnym piłkarzem ręcznym w drużynie Jugosławii. To dziewczyna na dobre i na złe. Znają się z Kasią od czasów juniorskich i kiedy tylko mogą, wspólnie występują w deblu.

Idolem Kasi jest hiszpański tenisista Rafaela Nadal.

W wolnym czasie lubi: czytać, słuchać dobrej muzyki i spotykać się z przyjaciółmi.

Tenis w życiu Kasi

Junior

W wieku 14 lat w sierpniu 2006 wygrała turniej juniorski Mera Cup w Warszawie.W styczniu 2007 zadebiutowała w juniorskim Australian Open, gdzie doszła do II rundy gry pojedynczej.W kwietniu 2007 otrzymała "dziką kartę" do turnieju rangi WTA. Był to jej debiut w tenisowym turnieju zawodowym.W lipcu 2007 dotarła do półfinału juniorskiego Wimbledonu.We wrześniu 2007 osiągnęła 15 pozycję w rankingu juniorek, co było jej najlepszym osiągnięciem w tej kategorii wiekowej. W styczniu 2008 rozstawiona z nr 8 dotarła do III rundy juniorskiego turniejuAustralian Open

Senior

W 2010 otrzymała dziką kartę do turnieju rangi Premier Series Polsat Warsaw Open.

W 2013 zwyciężyła w turnieju rangi WTA International w Palermo.

W sezonie 2014 Piter przeszła przez kwalifikacje Australian Open.

Katarzyna Piter jako jedna z trzech polek: Agnieszki Radwańskiej oraz Urszuli Radwańskiej znalazła się w 2014 roku w setce rankingu WTA.

Znaczenie postaci

Kasia jest wzorem dla wielu z nas. Jest przykładem jak wiele można osiągnąć ciężką pracą oraz samozaparciem. Trzymamy kciuki za dalasze sportowe sukcesy!

Wywiad z p. Grażyną Smolibocką – wychowawcą szkolnym Katarzyny Piter w klaie 4-6

Pytanie: Czy Kasia była pilną uczennicą?

Odpowiedź: Tak, Kasia mimo iż miała bardzo niewiele czasu, gdyż od najmłodszych lat bardzo intensywnie trenowała. Mimo to zawsze dbała o to aby mieć zawsze uzupełnione zeszyty. Miała uzupełnione lekcje, pisała niezwykle starannie, tematy lekcji miała zawsze podkreślone. Trzeba przyznać, że pilność Kasi wzięła się z jej charakteru i osobowości, ale też niewątpliwie duży wpływ na to mieli rodzice, a szczególnie mama, która dbała aby nie zaniedbywana swoich obowiązków szkolnych.

Pytanie: Czy Kasia była lubiana przez rówieśników?

Odpowiedź: Kasia bardzo szybko zaczęła odnosić sukcesy sportowe, ale wyobraźcie sobie, że nigdy nie chwaliła się sukcesami, i być może to również powodowało, że dzieci nigdy jej nie zazdrościły sukcesów sportowych. Kasia była dziewczynką lubianą w klasie, a ponieważ zawsze była bardzo ładna, cieszyła się szczególnym uznaniem chłopców. Dziewczyny nie zazdrościły jej urody oraz sukcesów sportowych dlatego, gdyż nie dawała im powodów do takich zachowań. Była skromna, miała dobre koleżeńskie kontakty, byłą bardzo życzliwa wobec rówieśników. Miała na pewno mniej czasu na bycie z nimi.

Pytanie: Jakie miała pasje?

Odpowiedź: Od dzieciństwa jej pasją był tenis, ale Kasia była uzdolniona nie tylko sportowo. Bardzo długo w szkole zajmowałam się prowadzeniem szkolnego koła teatralnego „Pasja”. Występowała w różnych naszych sztukach. Szczególnie zapamiętałam długie przedstawienie „Bambuko, czyli skandal w krainie gier”, gdzie Kasia grała zbuntowaną dziewczynkę. Muszę powiedzieć, że nie zawsze było jej łatwo pogodzić terminy jej zajęć sportowych z terminami prób, ale nigdy nas nie zawiodła. Kasia także pięknie recytowała oraz jeździła na konkursy recytatorskie. Pamiętam w jej wykonaniu tekst Bolesława Leśmiana „Dusiołek”. Co prawda Kasia nie zdobyła żadnej nagrody głównej podczas tego konkursu recytatorskiego, ale wyobraźcie sobie, że jury stworzyło dla niej szczególną nagrodę w postaci książki za recytację właśnie „Dusiołka”.

Pytanie: Czy Kasia od najmłodszych lat miała duszę sportowca?

Odpowiedź: Zawsze. Nie wiem czy można to nazwać już duszą sportowca? Pewnie tak. Rodzice dbali o to, aby talent, który niewątpliwie miała mogła rozwijać . Ponieważ Kasia bardzo często bywała u mnie w domu bawiąc się z moją córką Ulą, a także ze swoim bratem Jakubem, muszę powiedzieć, że często podczas zabaw, wygłupów i hasania zauważyć można było niezwykłą zwinność oraz fizyczne zdolności i predyspozycje.

Pytanie: Czy Kasia wolała spędzać czas w gronie dziewczyn czy też chłopców?

Odpowiedź: Sportowiec dziewczyna skazana jest na mundurek sportowy: dres, buty sportowe, czapeczka na korcie. Takim codziennym strojem Kasi był właśnie taki strój. Kasia lubiła także ładnie i modnie się ubierać. Gdy tylko nadarzała się okazja (szkolna impreza), ubierała dziewczęce spódniczki, ozdoby w postaci biżuterii, malowała paznokcie oraz dbała o ładną fryzurę. Kasia zawsze miała dziewczęca zgrabna figurę, nigdy nie była typem chłopczycy.

Dziękujemy za poświęcony czas

Michał Łukaszewicz

Aleksander Szwedek

Darek Walczak

Nicole Potocka

Martyna Napierała

Wywiad z nauczycielem uczącym w klasie 1-3 p. Małgorzatą Słomą

Czy Pani uczennica Katarzyna Piter była pilna ?

Tak Kasia zawsze była pilna, zawsze była przygotowana do zajęć, bardzo chętnie się uczyła, bardzo chetnie przynosila także dodatkowe przybory na zajęcia . Ogólnie była bardzo dobrą uczennicą, jedną z najlepszych w klasie o ile nie najlepszą.

Czy Kasia była lubiana przez rówieśników ?

Tak była bardzo lubiana przez rówieśników Zawsze znajdowała wspólny język ze swoimi kolegami i koleżankami w klasie. Była takim typem - można powiedziec przywódcy, potrafiła zorganizowac zabawę, a dzieci bardzo do niej lgnęły, bardzo lubiły się z nią bawić, była bardzo lubiana i koleżenska . Nigdy nie odmawiala też pomocy innym dzieciom.

Czy była szkolną gadułą oraz czy krecila się podczas zajeć ?

No miała zawsze duzo do powiedzenia ( ha, ha, ha ). Była dosyć rozgadanym dzieckiem, ale na temat . Podczas zajęć raczej była skupiona, zgłaszała się, była aktywna, ale nie kręciła się i nie przeszkadzała . Zawsze była nastawiona na to, żeby jak najwięcęj z lekcji wynieść.

Jakie miała pasje, czy jej jedyną pasją był tenis ?

Lubiła sport, na gimnastyce zawsze była jedną z uczennic, która zawsze pokazywała jak ćwiczenie należy wykonać. Bardzo zwracała uwagę na to, jak dokładnie ma być zrobione, chętnie brała udział w zajeciach ruchowych. Już zaczynała pojawiac się jej pasja - tenis. Pracowała z tatą, uczęszczała na dodatkowe zajęcia popołudniami.

Czy od najmłodszych lat miala dusze sportowca?

Miała dusze sportowca. Rywalizowała w nauce, ale w tym pozytywnym słowa znaczeniu tzn, nie zazdrościła komuś, że ktoś zdobędzie lepszą ocenę, ale właśnie tak jak sporowcy dążyła do tego żeby być coraz to lepszą.

Czy Kasia wolała spędzać czas w gronie dziewczyn czy też chłopców, była tak zwaną chłopczycą czy raczej strojnisią?

Miała swoje grono dziewczynek z którymi się bardzo przyjaźniła, ale była również lubiana przez chłopców. Była zwyczajną dziewczynką, bardzo uzdolnioną pod względem właśnie sportowym, chętnie brała udział w różnego rodzaju konkursach np. konkursach recytatorskich. Już od najmłodszych lat w klasie pierwszej zdobywała nagrody w konkursie gminnym, była uzdolniona również plastycznie. Była lubiana zarówno przez chłopców jak i dziewczynki.

Dziękujemy za poświęcony czas

Michał Łukaszewicz, Aleksander Szwedek, Darek Walczak, Nicole Potocka, Martyna Napierała

__

wywiad

Autorzy

Biogram przygotował zespół uczniowski.
Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym
Gmina Tarnowo Podgórne, powiat poznański

Zobacz też: